st 28. 8. 2024 18:00 @ Suchdol, POHÁR SKFS, 2. kolo

S krajským pohárem se loučíme opět po zápase s Kutnou Horou

Suchdol - Kutná Hora 0:3 (0:1) | 14' Jakub Kulhánek, 52' a 77' Jakub Šámal

Suchdol - Kutná Hora 0:3 (0:1)

Sestava: Čižinský – Vojáček (73‘ Karásek), Volný, Zelenka, Dobeš – Herout © (86‘ Gallistl), Pacák (60‘ V. Kaše), Pašiak (46‘ Králík) – Š.Šibrava, L. Laštovka (60‘ Zelený), Biroš

Průběh utkání:
Od úvodu zápasu byla Kutná Hora dominantnějším klubem. Chtěla jít rychle do vedení, což se nakonec povedlo po čtvrthodině hry. Dobeš nedokázal ideálně odkopnout míč, který se odrazil do vápna, kde Volný nepustil k míči Kacafírka. Avšak na trase dál byl Kulhánek, který špičkou míč dostal do branky, 0:1.  Kutná Hora i nadále tlačila. Po centru Piskače, měl velkou šanci hlavou Kacafírek, ale Čižinský se zaskvěl skvělým zákrokem.  Suchdol se do velké šance v první půli dostal po rychlém přechodu a sklepnutí od Šibravy na Pašiaka, který ale svou slabší nohou nedokázal míč přesněji umístit. Když v závěru ostrý centr od L. Laštovky doputoval skrze malé vápno až za postranní čáru, šlo se do kabin.

Druhý poločas začal Suchdol aktivněji. Byl více na míči, ale z gólu se radovali hosté. Centr do vápna si našel Šámal, který nadvakrát míč dostal do brány, 0:2. S přibývajícími minutami se hosté dostávali do dalších šancí. Hned několikrát byl ve střelecké pozici Kacafírek, ale ani jednou na Čižinského nevyzrál. Kdo ale vyzrál, byl podruhé v utkání Šámal, který po průniku do vápna a střelou ze strany míč dostal do branky, 0:3. Suchdol chtěl vstřelit alespoň čestnou branku. Několikrát se o své štěstí pokoušel ze střední vzdálenosti střídající Zelený, ale v tomto zápase neměl seřízená mířidla. Největší šanci tak měl po přihrávce za obranu od Karáska Šibrava, který ale z úhlu trefil pouze tyč.

Suchdol se tak s krajským pohárem rozloučil stejně jako vloni po vyřazení od Kutné Hory.  Nyní je však čas soustředit se opět na I.B-třídu a sobotní souboj s Pátkem.